Arkiv

Utstillingar

ons14okt(okt 14)00:00sun25(okt 25)00:00VerkstadAktivitet 14.-25 . oktober00:00 - 00:00 (25)

lau05sep(sep 5)00:00sun04okt(okt 4)00:00Vestlands- utstillingen 2020(sept 5) 00:00 - (okt. 4) 00:00

lau20jun(jun 20)00:00sun23aug(aug 23)00:00Styrlause prosessar(juni 20) 00:00 - (aug. 23) 00:00

lau08feb(feb 8)00:00sun31mai(mai 31)00:00Maia Urstad & Lars Ove ToftEtter alle solemerke(feb. 8) 00:00 - (mai 31) 00:00

lau08feb(feb 8)00:00sun31mai(mai 31)00:00Audun StoraasTre i Hardanger(feb. 8) 00:00 - (mai 31) 00:00

lau28sep(sep 28)00:00sun05jan(jan 5)00:00Kine Lillestrøm & Trond Hugo HaugenÅ sjå deg i auga(sept 28) 00:00 - (januar 5) 00:00

lau15jun(jun 15)00:00sun08sep(sep 8)00:00Arvid Pettersen & Gabriel J. KvendsethSett alle rede(juni 15) 00:00 - (sept 8) 00:00

lau04mai(mai 4)14:00sun02jun(jun 2)16:00Vestlandsutstillingen 2019Vi er stedene(mai 4) 14:00 - (juni 2) 16:00

sun24feb(feb 24)11:00lau20apr(apr 20)16:00Aud BækkelundAlternative farvann(feb. 24) 11:00 - (april 20) 16:00

lau03nov(nov 3)00:00sun10feb(feb 10)00:00Harrang / Havaas / Lillefosse(nov. 3) 00:00 - (feb. 10) 00:00

lau08sep(sep 8)00:00sun21okt(okt 21)00:00Sandra VakaJugs(sept 8) 00:00 - (okt. 21) 00:00

tors07jun(jun 7)00:00sun21okt(okt 21)23:59Kristin LindbergBroderte Pikslar(juni 7) 00:00 - (okt. 21) 23:59

lau02jun(jun 2)00:00sun26aug(aug 26)00:00Felieke van der LeestFrå Spermheart til Miss Universe(juni 2) 00:00 - (aug. 26) 00:00

lau14apr(apr 14)00:00sun20mai(mai 20)00:00Vestlandsutstillingen 2018Trudi Jaeger(april 14) 00:00 - (mai 20) 00:00

lau20jan(jan 20)00:00lau31mar(mar 31)23:59Ragna BleyZooid00:00 - (mars 31) 23:59

lau23sep(sep 23)00:00sun17des(des 17)23:59Maria NepomucenoAfetosyntesis(sept 23) 00:00 - (desember 17) 23:59

lau27mai(mai 27)00:00sun03sep(sep 3)23:59Gustav MetzgerThe Table Series(mai 27) 00:00 - (sept 3) 23:59

lau04mar(mar 4)00:00sun30apr(apr 30)23:59Annette KoefoedIMAGO(mars 4) 00:00 - (april 30) 23:59

lau04mar(mar 4)00:00sun30apr(apr 30)23:59Ingebrigt Vik 150Ingebrigt Vik og Bård Breivik(mars 4) 00:00 - (april 30) 23:59

lau14jan(jan 14)00:00sun12feb(feb 12)00:00Vestlandsutstillingen 201700:00 - (feb. 12) 00:00

lau08okt(okt 8)00:00sun11des(des 11)23:59Toril JohannessenUnlearning Optical Illusions(okt. 8) 00:00 - (desember 11) 23:59

lau23apr(apr 23)00:00sun29mai(mai 29)23:59Sigrid Szetu(april 23) 00:00 - (mai 29) 23:59

lau23jan(jan 23)00:00sun21feb(feb 21)23:59Vestlandsutstillingen 2016Utstilling00:00 - (feb. 21) 23:59

lau31okt(okt 31)00:00sun13des(des 13)23:59Anngjerd RustandBlåbær og aske(okt. 31) 00:00 - (desember 13) 23:59

lau12sepsun01novTemp...either way(sept 12) 00:00 - (nov. 1) 23:59

lau30mai00:00sun30aug23:59Edvard MunchNatur og kjensle(mai 30) 00:00 - (aug. 30) 23:59

lau11apr(apr 11)00:00sun17mai(mai 17)23:59Hans E. Kinck 150 år.Illustrasjonar av Astrup & Egner(april 11) 00:00 - (mai 17) 23:59

lau07mar(mar 7)00:00sun29(mar 29)23:59Vestlandsutstillingen 2015Handlingens gang00:00 - 23:59 (29)

lau07febsun01marMarius MoldværHeimat/Hiraeth(feb. 7) 00:00 - (mars 1) 23:59

lau08nov(nov 8)00:00sun07des(des 7)00:00Vestlands- utstillingen 2014Den enes brød en annens død(nov. 8) 00:00 - (desember 7) 00:00

lau13sep(sep 13)00:00sun26okt(okt 26)23:59Åse LjonesHelsingar(sept 13) 00:00 - (okt. 26) 23:59

lau31mai00:00sun31aug23:59Vårt Herlige Hjem(mai 31) 00:00 - (aug. 31) 23:59

lau31mai00:00sun31aug23:59Synneva HeradstveitMindscapes(mai 31) 00:00 - (aug. 31) 23:59

lau23nov00:00mån23des23:59GLØDHardingpuls 20 år(nov. 23) 00:00 - (desember 23) 23:59

lau19okt(okt 19)00:00sun17nov(nov 17)23:59Heli RekulaIn Hemingway´s Garden(okt. 19) 00:00 - (nov. 17) 23:59

lau19okt(okt 19)00:00ons06nov(nov 6)23:59Els GeelenRøter(okt. 19) 00:00 - (nov. 6) 23:59

lau15jun(jun 15)00:00sun25aug(aug 25)23:59Bodil FrieleTaus/Tre(juni 15) 00:00 - (aug. 25) 23:59

lau15jun(jun 15)00:00sun25aug(aug 25)23:59Walk a Mile In My Shoes + Pass Over(juni 15) 00:00 - (aug. 25) 23:59

lau15jun(jun 15)00:00sun25aug(aug 25)23:59All That Is Solid Melts Into Air(juni 15) 00:00 - (aug. 25) 23:59

lau11mai(mai 11)00:00sun02jun(jun 2)00:00Vestlandsutstillingen 2013tegnNEARFAR(mai 11) 00:00 - (juni 2) 00:00

lau16feb(feb 16)00:00sun21apr(apr 21)23:59Hansen, Haugland & TronsmoGrøne sjøar og blått blod(feb. 16) 00:00 - (april 21) 23:59

lau03nov(nov 3)00:00sun20jan(jan 20)23:59Amaldus Nielsen og Vestlandet.Måleri og studiar frå Hardanger(nov. 3) 00:00 - (januar 20) 23:59

mån09jul(jul 9)00:00sun02sep(sep 2)23:59Ludvig EikaasPortrett(juli 9) 00:00 - (sept 2) 23:59

lau24mar(mar 24)00:00tys29mai(mai 29)23:59Ingebrigt VikSkulptøren og teiknaren(mars 24) 00:00 - (mai 29) 23:59

lau17mar(mar 17)00:00sun08apr(apr 8)00:00Vestlandsutstillingen 2012Bevegelse(mars 17) 00:00 - (april 8) 00:00

lau11feb(feb 11)00:00sun04mar(mar 4)23:59Simone HooymansAfter Office Hours(feb. 11) 00:00 - (mars 4) 23:59

lau14jan(jan 14)00:00sun04mar(mar 4)00:00Bill ViolaThe Raft00:00 - (mars 4) 00:00

lau14jan(jan 14)00:00sun05feb(feb 5)00:00Bjørg TarangerKabuso Stasjon 202200:00 - (feb. 5) 00:00

lau26novHeile dagenlauNina GriegThere(Heile dagen: laurdag)

lau20augHeile dagentys20sepØyvind Renberg & Miho ShimizuDamsgård(Heile dagen)

lau14maiHeile dagensun14augInger Johanne RasmussenGjenforteljingar og myter(Heile dagen)

lau05mar(mar 5)00:00sun24apr(apr 24)00:00Arne Ingvaldsen & Suvi Nieminen12 Vindu / VÄLITILA(mars 5) 00:00 - (april 24) 00:00

lau09oktHeile dagensun14novAud BækkelundMemorat(Heile dagen)

lau05junHeile dagensun29augSublime Landskap(Heile dagen)

ons26mai(mai 26)00:00sun15aug(aug 15)00:00Tom SandbergOle Bull og mesterinstrumentene(mai 26) 00:00 - (aug. 15) 00:00

lau20febHeile dagenfre09aprNorwegian Wood- et laboratorium(Heile dagen)

lau12sepHeile dagensun06desCandice BreitzMOTHER+FATHER(Heile dagen)

lau30mai(mai 30)00:00sun23aug(aug 23)23:59Harriet Backer & Else Christie Kielland(mai 30) 00:00 - (aug. 23) 23:59

lau02mai(mai 2)00:00sun17(mai 17)00:00Vestlandsutstillingen 2009Kærlighed00:00 - 00:00 (17)

lau07febHeile dagensun19aprTorill NøstPerliskuu(Heile dagen)

lau20sepHeile dagensun11janMatthew BarneyCremaster 3(Heile dagen)

lau31maiHeile dagensun31augNikolai AstrupMystikk i sommarnatta(Heile dagen)

lau02febHeile dagenlau17maiExcentrum(Heile dagen)

sun23sepHeile dagensun16desTina Modotti & Edward WestonMexico(Heile dagen)

lau02junHeile dagenlau08sepDamien HirstLivet, døden og kjærleiken(Heile dagen)

lau03mar(mar 3)00:00mån28mai(mai 28)23:59Mons BreidvikSpeglingar(mars 3) 00:00 - (mai 28) 23:59

lau03mar(mar 3)00:00sun27mai(mai 27)00:00Silje Solvi(mars 3) 00:00 - (mai 27) 00:00

ons13sepHeile dagensun17desKnut ÅsdamRetrospektiv(Heile dagen)

sun28maiHeile dagensun27augJ.C. DahlFjordlandskap(Heile dagen)

lau08apr(apr 8)00:00sun21mai(mai 21)23:59Ingebrigt Vik & Sofus MadsenLivsfasar(april 8) 00:00 - (mai 21) 23:59

lau21janHeile dagensun02aprEilif Amundsen(Heile dagen)

Arrangement

desember 2020

tors03des11:00tors15:00GratistorsdagGratis inngang i utstillingane11:00 - 15:00

tors03des00:00Hardanger SkypaceNo også med frukostkombo00:00

nov. 2020

tors26nov19:00tors21:30Kunstbar: Julepynt og estetikkUformell møteplass19:00 - 21:30

sun22nov13:00OmvisingVisuelle nabolag13:00

lau21nov12:00lau14:00Bornas KabusoKreativ verkstad12:00 - 14:00

lau07nov18:00HildoFolk / jazz18:00

okt. 2020

tors29okt18:00UtstillingsopningVisuelle nabolag18:00

lau24okt13:00KakaokonsertUnge talent13:00

tors22okt19:00Kunstbar: Modeller med leireUformell møteplass19:00

lau17okt12:00lau15:00Bornas KabusoFilmdag12:00 - 15:00

fre16okt20:00Kjetil Mulelid TrioFredagsjazz20:00

ons14okt(okt 14)00:00sun25(okt 25)00:00VerkstadAktivitet 14.-25 . oktober00:00 - 00:00 (25)

lau03okt13:00lau14:00OmvisingVestlandsutstillingen 202013:00 - 14:00

sept 2020

lau26sep12:00lau14:00AVLYST: Bornas KabusoKreativ verkstad12:00 - 14:00

sun20sep13:00Geir Botnen & Knut HamreKlassisk / folk13:00

sun20sep00:00Avlyst: Kira Martini QuartetSoul/Jazz00:00

lau19sep18:00UTSELD: Vestland, VestlandHumoristisk teaterstykke18:00

sun13sep11:00sun16:00Kulturminnedaganefilmar og føredrag11:00 - 16:00

fre11sep19:00Kunstbar: Drink & DrawKunstbar19:00

lau05sep14:00UtstillingsopningVestlandsutstillingen 202014:00

fre04sep21:00ReHarvestNeil Young på nynorsk21:00

tors03sep20:00Espen Berg TrioJazz20:00

tors03sep11:00tors15:00GratistorsdagGratis inngang i utstillingane11:00 - 15:00

juni 2020

sun21jun(jun 21)00:00sun23aug(aug 23)00:00FilmvisingarUtstilling(juni 21) 00:00 - (aug. 23) 00:00

lau20jun14:00UtstillingsopningStyrlause prosessar14:00

tors04jun19:00Avlyst: Njål Sparbo & Einar RøttingenHardingtonar19:00

mai 2020

lau02mai18:00Avlyst: Annabel Guaita & Dag Anders EriksenKlassisk18:00

april 2020

tors23apr20:00Avlyst: Front! FrontSoul/Jazz20:00

tors16apr19:00tors21:30FACEBOOK LIVE: Drink & DrawKunstbar19:00 - 21:30

mars 2020

sun22mar13:00sun13:45Avlyst: Kunstnarmøte: Maia Urstad & Lars Ove ToftJamdøgerfest13:00 - 13:45

fre20mar(mar 20)18:45sun22(mar 22)07:00Avlyst: Vokalkonsertar i Hardanger SkyspaceJamdøgerfest18:45 - 07:00 (22)

tors12mar19:00tors21:30Avlyst: KunstbarMat i kunsten19:00 - 21:30

lau07mar12:00lau14:00Bornas KabusoKreativ verkstad12:00 - 14:00

sun01mar18:00Thomas Strønen & Time Is A Blind GuideJazz18:00

feb. 2020

lau29feb19:00Toralv Maurstad & Rune AlverFørestilling19:00

fre21feb19:00Drink & DrawKunstbar19:00

lau15feb13:00lau14:00KakaokonsertUnge talent13:00 - 14:00

tors13feb19:00Kunstbar19:00

lau01feb12:00lau15:00Bornas KabusoFilmdag12:00 - 15:00

januar 2020

fre31jan20:00Marit Eikemo og Bjørn TomrenLitterært og musikalsk møte20:00

ons29jan20:00Susanna & David Wallumrøddine favorittlåtar!20:00

desember 2019

lau28des13:00RomjulsomvisingKine Lillestrøm / Trond Hugo Haugen13:00

lau14des13:00KakaokonsertKvam kulturskule13:00

sun08des14:00Camilla Hole trioModerne folkemusikk14:00

lau07des12:00Bornas Kabuso: Gubben og katten. NissemaskinenKunst- og filmklubb12:00

nov. 2019

tors28nov19:00Kunstbar: Drink & Draw19:00

fre22nov19:30Øyvind Dale trioJazz19:30

lau09nov12:00lau14:00Bornas Kabuso: Kolteikning og gjenbrukKunst- og filmklubb12:00 - 14:00

fre08nov19:30Ole Amund Gjersvik trioJazzkafé19:30

okt. 2019

tors31okt19:00Kunstbar19:00

sun20okt18:00Majorstuen - SkribleFolkemusikk18:00

lau12okt12:00lau14:00Bornas Kabuso: PonyoKunst- og filmklubb12:00 - 14:00

tors10okt19:00Christina Dahl KvartetJazz19:00

lau05okt13:00lau14:00Siderfestivalspesial: Cirkeline - ost og kjærlighetFilm13:00 - 14:00

fre04okt19:00SiderakademietSiderfestivalen i Hardanger19:00

sept 2019

sun29sep14:00Ross Couper & Tom OakesFolkemusikk14:00

fre20sep19:00Eivind Austad trioJazz19:00

tors19sep19:00Wako & Oslo StringsKlassisk + jazz19:00

sun08sep11:00sun17:00Kulturminnedagen11:00 - 17:00

aug. 2019